logo
Drobečková navigace

Úvod > Infocentrum > Informace o cenách vodného a stočného od 1. 1. 2023

Informace o cenách vodného a stočného od 1. 1. 2023S příchodem roku 2023 informuji  všechny zákazníky společnosti Vodovody a kanalizace Žamberk, veřejná obchodní společnost   o cenách za výrobu a dodávku pitné vody (vodné) a za odvádění a čištění odpadních vod (stočné) platných od 1. 1. 2023.

V prosinci 2022 rozhodlo shromáždění společníků společnosti Vodovody a kanalizace Žamberk, veřejná obchodní společnost o zvýšení ceny stočného z ceny 35,50 Kč za 1 m3 bez DPH na 37,50 Kč za 1 m3  a o zvýšení cena vodného   z ceny 22,50 Kč za 1 m3 bez DPH na 24,50 Kč za 1 m3.

Důvodem ke zvýšení cen je zejména zvyšování cen nákladů na výrobu vody a nákladů na odvádění a čištění odpadních vod a to jak pokračující prudký nárůst cen energii, tak i cen dalších nutných nákladů potřebných k zajištění naší základní činnosti.  Dalším důvodem zvýšení cen je zajištění finančních zdrojů na realizace  větších akcí naší společnosti jako je např. pokračování v odkanalizování Lukavice a také rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulicích Tyršova a Na Drahách v Žamberku.  

RNDr. Antonín Fiala, prokurista Vodovody a kanalizace Žamberk, veřejná obchodní společnost